sobota, 19 sierpnia 2017

Na żółto z Canson multi-technique

Hej, witajcie. Powoli odkrywam przed Wami moje stare kwiatuchy, które jakiś czas temu sobie już naszkicowałam. Te z dzisiejszego posta namalowałam na fajnym, bardzo grubym papierze Canson. Uwielbiam blok Mix-Media multi- technique z uwagi na jego gramaturę (300 m/g2). Dobierając papier do moich akwareli zdecydowanie kieruję się grubością, jego specyficzną fakturą, zawartością bawełny w samym papierze. Cena dla mnie nie jest tak bardzo istotna, jak te powyższe warunki, które musza być spełnione wg moich osobistych kryteriów... Dodatkowym atutem, który zawsze przemawia ZA papierem jest to, ze jego karty zamocowane są do sprężyny! Jeśli zdecydujecie się zakupić ten papier to tylko słowo na jego temat: świetnie zachowuję się przy akwarelkach, akrylach, gwaszach, temperach czy nawet olejnych farbach. Jedyne co mu zarzucam to kłopotliwość przy pastelach z uwagi na mocno zaznaczone fakturowanie powierzchni. Niestety pastel się dobrze nie rozetrze na papierze.
Generalnie chcę Wam napisać, że każdy, kto zaczyna przygodę z akwarelami wraz z tą przygodą odkrywa swoje nowe upodobania co do papierów, tekstur, światła i proporcji :)
Więc zapraszam Was serdecznie na warsztaty do Warszawy już niebawem, a mianowicie 6-7 października będę gościć w dwóch sklepach. Plakaty pojawią się niebawem, więc będziecie mieli okazję zapoznać się z ich treścią.


użyłam:

Znalezione obrazy dla zapytania canson mix media Zestaw 24 półkostek profesjonalnych akwareli Winsor & Newton Met Akwarele w Kostkach (1,5 ml) - 34 - Zieleń Złotawa

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę pięknego weekendu.
Aga

1 komentarz:

  1. Wow! This is so lovely! It would be beautiful framed and on the wall!
    Kate

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za wizytę i pozostawienie komentarza