czwartek, 16 czerwca 2016

Farby art alchemy od Finnabair

W czwartkowe popołudnie dla Scrapbookingshop.pl napisałam kilka luźnych słów na temat farbek Finnabair art alchemy Prima Marketing. Więc daruję sobie majestatyczny wstęp, a skupię się na krótkim opisie tego produktu.


Zacznę od tego, że farby bardzo przypadły mi do gustu. Cała paleta kolorystyczna daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o projekty scrapowe,decoupage i nie tylko. 
Kolory są mocno napigmentowane, nasycone i pięknie się mienią.
Idealnie nadają się nie tylko dla zaawansowanych, ale dla początkujących również. Jednym słowem są bardzo wdzięczne jeśli chodzi o użytkowanie,


Ich ogromnym atutem jest to, że są bardzo wydajne. wystarczy zamoczyć pędzelek parę razy aby pomalować całą powierzchnię którą mamy na uwadze.


Rewelacyjnie zachowują się na powierzchniach drewnianych, nawet nie zagruntowanych niczym. Współpracują świetnie z farbami kredowymi.Ich intensywne kolory sprawiają, że idealnie kryją i wyglądają efektownie,


Farba po wyschnięciu ( a dzieje się to bardzo szybko ) daje możliwość malowania drugą wartstwą farby, ale co jest najistotniejsze w tej czynności to to, że nanoszony kolor nie rozmywa nam pigmentu z poprzedniej warstwy. Jest to bardzo fajna sprawa, gdy chcemy mocno namieszać kolorami na pracy.
Po całkowitym wyschnięciu - farba jest niezmywalna. Jeśli zmoczymy powierzchnię już wyschniętą wodą, nic się nie rozmyje.


Farby jak widać na zdjęciu świetnie kryją również powierzchnie metalowe i mają dobrą przyczepność.


Pięknie opalizują na różne kolory. Nie spotkałam się nigdy z takimi farbami, które dałyby mi taki piękny efekt. Kolor się zmienia w zależności od perspektywy :) jaśniej? Chodzi o to, że jak popatrzymy na pomalowaną powierzchnię pod kątem, to farba opalizuje na inny kolor. Ciekawe prawda?


Farbki nadają się świetnie do nanoszenia przez maski / szablony. Możemy uzyskać w ten sposób ciekawe efekty i oryginalne urozmaicenia naszych projektów.

Farby póki są mokre można rozmywać wodą. Zauważyłam jednak ( akurat w przypadku tej niebieskiej ), że po połączeniu z wodą tracą opalizujący efekt stając się farbą o jednym odcieniuj.


Genialnie kryją materiały. Pomalowanie materiału sprawia że jeszcze bardziej można uwydatnić ich zalety. Pięknie się mienią.


Po rozrobieniu z wodą można stosować jako mgiełki do chlapania.


Farby super współpracują z tuszami wodoodpornymi.


Można z powodzeniem malować materiały usztywnione Sculpture Medium bez konieczności gruntowania,

A to szybkie streszczenie moich obserwacji:
1. szybkoschnąca farba na bazie wody
2. farba dwutonowa - efekt opalizujący
3. łatwo rozprowadza się po powierzchni
4. idealne do stosowania na wszystkich powierzchniach tj. drewnie, papierze, plastiku, skórze, metalu, powierzchniach porowatych, materiale oraz folii
5. po wyschnięciu pierwszej warstwy można nanosić na nią kolejną warstwę w innym kolorze – co nie powoduje rozmywania się farb
6.po wyschnięciu odporna na ścieranie i na działanie wody. Po połączeniu z wodą wyschniętej farby nie puszcza ona pigmentu.
7. można łączyć z gesso oraz pastami pękającymi z Prima Marketing w celu koloryzacji
8. bardzo wydajna

Oto kilka przykładów użycia farb:

Pamiętajcie jednak o jednym :) Należy szybko umyć pędzle po skończonej pracy bo inaczej zaschnie tak, że nie będziecie w stanie tego usunąć.

Pozdrawiam 

Aga

2 komentarze:

  1. Aż mi się zamarzyło pochlapać :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ooooooooooooooooo! Nie gadaj ;p chlap chlap, dobrze ci szło kochana :) widziałam, pamiętam. Ściskam

      Usuń

Dzięki za wizytę i pozostawienie komentarza